Nevím přesně, kdy to bylo, vím jen, že zhruba v této době, okolo jara, jsem si před šesti lety založil svůj vlastní blog. V té době jsem tomu nicméně blog neříkal, nechtěl jsem spadat do škatulky náctiletých (byť jsem v ní byl) fanynek a „blogerek“, které na svých stránkách pořádají různé soutěže a spamují vám tím komentáře pod článkem. Neměl jsem v té době žádnou základnu, nehledal jsem podobně smýšlející bloggery, o článcích s osobním rozvojem jsem nic nečetl. Měl jsem zkrátka jen svůj svět maličkého „blogu“. Několik jsem jich nejprve založil na blog.cz, ale tam se mi právě nalíbila ona základna, kdy jde jen a pouze o vylévání svých žalů. Skutečně jsem tedy začal až u webnode.cz. Má první stránka element6.webnode.cz, byla směsicí pseudorecenzí a deníčkových záznamů. V té době jsem ale na druhou stranu psal docela hodně povídky a různé novely, na což v pozdější době již takový čas nebyl. Pak jsem se rozhodl publikovat pod svým jménem a založil nový blog romankrasa.webnode.cz. Ten již byl více zaměřený na recenze knih a filmů a obsahoval také různé zajímavosti z různých oblastí. Mohl bych tenhle obsah obnovit, ale plánuji pro něj případně založení nové stránky. U služby webnode jsem vydržel poměrně dlouho. Vlastně celé čtyři roky. Stránku u nich mám i nadále, ale hlavně proto, že je tam stále nějaká návštěvnost a tak své čtenáři odkazem přesměrovávám na svou novou stránku.

Když mi webnode přestal dostačovat, a to především z důvodu množství přenesených dat, reklamní lištou a vlastním systémem, který nemám pod správou, pokud si nezakoupím premium verzi, založil jsem si stránky přes ic.cz. Stáhnul jsem si free šablonu, upravil a nahrál obsah. Tady je: http://romankrasa.ic.cz/ . Myslím, že by ta stránka mohla být celkem fajn, kdybych byl v tvorbě stránek zběhlejší. Pak jsem našel službu fedora.cz. Vydržel jsem zde asi dva měsíce, přestože jsem během krátké doby nahrál celý obsah. http://www.romankrasa.8u.cz/ někteří si možná na tento vzhled vzpomínáte. Stránka běžela, stejně jako ta současná přes wordpress. Byl jsem navýsost spokojen, jen jsem zatoužil po vlastní stránce, po místě, které bude jen mé a nebude obsahovat zbytečnou reklamu a omezení. Active24 jsem znal ze svého projektu nejdeckaopozice.cz. Ten nepřicházel v úvahu. Uchýlil jsem se tak k wedos.cz a jsem naprosto spokojený. Hledám nové a nové bloggery, které mě zaujmou. Návštěvnost se zvyšuje, učím se jak provázat jednotlivé stránky odkazy, jak budovat čtenářskou základnu a jsem rád, že jsem šel do koupi vlastní domény. Mám svůj prostor, své místo, kde se mohu vyjádřit a rozhodně bych neměnil. Přeji si více komentářů a odkazů na mé stránky ze třetích stran, nicméně se nevzdávám. Blog není pouze o co největší návštěvnosti, o co největším počtu oblíbenosti, ale o vašem názoru, o vašem pohledu na svět. A pokud se v něm někdo najde a ztotožní se s ním, je to jedině dobře.

3 Replies to “6 let s blogem

  1. Také šest let! To jsem ani netušila, že naše blogy jsou takřka stejně staré… tedy vše nejlepší tvému blogu i tobě přeji, ať tvůj pohled na svět zaujme hodně lidí a ať je radostí a zajímavým úhlem nazírání na svět každému, kdo sem zavítá!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.