A máme tu opět neděli a s ní druhou dávku zajímavých postřehů, videí, perliček týdne, i životních trampot a radostí. Na některé ukázky jsem narazil už při sepsání minulého seznamu týdenního nej… Dnešní „týdeník“ bude o něco více hudebně založený, ale nezapomeneme se podívat ani na nějakou tu knižní upoutávku nebo radu pro řadového blogaře.

#1 Robie zdraví Českou republiku

Název „Česko“ se mi příliš nelíbí. Naopak Robbieho nová písnička se mi líbí hodně, zvláště pak závěrečná pasáž, kdy ukáže…no, o to překvapení nemohu nikoho připravit. Kdyby podobně pohodové a humorně natočené byly i mnohé další songy, kdyby jich tak bylo víc. Ale i to málo pro zasmání stačí. Inu posuďte sami.

embedded by Embedded Video

#2 Hudební zážitek

Ano, konečně! Konečně jsem zase narazil na nějakou zajímavou kapelu, jejíž písničky se mi vrývají hluboko pod kůži. O „Hurts“ jsem vlastně nikdy neslyšel, i když jednu jejich písničku jsem myslím slyšel někdy hrát v rádiu, přestože to už tak moc jako dřív už neposlouchám. Sice letos vydávají (jak jsem zjistil) nové CD s názvem „Exile“, ale já si pro vaše seznámení se s nimi vybral podmanivou melodii jiného songu.

embedded by Embedded Video

Ten jejich styl mě vážně dostává. Žádná přehnaná pýcha, žádné pseudožvásty a vystupování. Soudě podle fotek jsou jako vystřižení chlápci z let minulých, kolikrát nechybí ani šle. Košile je samozřejmostí, zkrátka mají styl tihle chlápci.

 

#3 Animovaný slaďák

Kdo by to byl řekl, že si v dospělosti tak rádi vychutnáte nějakou tu animovanou „pohádku“. Když je navíc krátká, v podstatě šestiminutová, dokáže Vám náramně zlepšit den a uvěřit, že pohádky a kouzla existují. Pojďme se podívat na krátký animovaný film, který rozhodně vyčnívá, nad všemi ostatními, je animovaný, je bezhlasý, je pouze černobílý, ale přesto je v něm víc, než se může na první pohled zdát.

embedded by Embedded Video

#4 Povánoční knižní tip

Sice už je měsíc po Vánocích a nový rok pro mě nezačal zrovna šťastně, nicméně i tak se pod stromečkem urodilo něco opravdu knižně bohatého. Tím je nová kniha Stephena Kinga „Dallas 63“ pojednávající o cestování časem a změně časové kontinuity při záchraně amerického prezidenta. J. F. Kennedyho. V mnoha aspektech mi román hodně připomínal „Mrtvou zónu“, další knižní skvost a dost možná knihu zabírající první místo v mých top ten. Mix romantiky, sci-fi, dramatu a thrilleru, který je navíc přesně vyvážený a každému nabídne, co jej zajímá a od knihy nedokáže svůj zrak odpoutat.

[singlepic id=29 w=320 h=240 float=center]

#5 Kde čerpat fotografie pro své internetové stránky

Asi každý, kdo provozuje své internetové stránky a je jedno jestli ze své vlastní kapsy nebo nějakou formou sponzoringu, byl nucen v moři internetu hledat nějakou bohatou fotobanku, kde by bylo jasné, které fotografie jsou k volnému užití, a za které se musí platit. Fotobank je rozhodně bezpočet. Jmenovat můžu třeba takový pixmac nebo stock, pixmac ale těch fotografií zdarma příliš nenabízí a většina free není ani až tak moc kvalitních. Navíc příliš vektorů také neobsahují. Jedním z ideálních řešení je tak freepik, který je jakousi sběrnicí mnoha dalších fotobank. Stránky je přehledná, mohla by sice obsahovat více funkcí, nicméně pro potřeby řadového provozovatele webových stránek většinou postačí.

Proč vlastně vkládat free fotogalerie? Až se kolikrát divím, jak moc lidé na své stránky vkládají „ukradené obrázky“. Neřeším teď facebook, tam by se to sice také nemělo dít, ale budiž, je to sociální síť, nicméně internetové stránky je trochu něco jiného. Většina blogů, hlavně třeba „náctiletých provozovatelů“ využívá fotografií s placenou licencí, nemohou se tedy divit jednou tomu, až je někdo nařkne z „krádeže“. Své o tom ví také Miloš Němec.

Něco jiného jsou obálky knih. Pokud na svých stránkách zveřejňujete vlastní recenzi nějaké knihy, je možné užít obrázek na knihu. K jinýjm účelům však již nikoli.

To už je pro tento týden vše,u týdenního ohlédnutí za zajímavostmi se sejdeme zase příští neděli, sám ještě nevím, co si pro Vás připravím

5 Replies to “Co týden dal #2


  1. Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function eregi_replace() in /data/web/virtuals/25115/virtual/www/domains/romankrasa.eu/wp-content/plugins/bbcomments/BBComments.php:21 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/25115/virtual/www/domains/romankrasa.eu/wp-includes/class-wp-hook.php(288): render_comment('Budu moc r\xC3\xA1d z...') #1 /data/web/virtuals/25115/virtual/www/domains/romankrasa.eu/wp-includes/plugin.php(208): WP_Hook->apply_filters('Budu moc r\xC3\xA1d z...', Array) #2 /data/web/virtuals/25115/virtual/www/domains/romankrasa.eu/wp-includes/comment-template.php(1003): apply_filters('comment_text', 'Budu moc r\xC3\xA1d z...', Object(WP_Comment), Array) #3 /data/web/virtuals/25115/virtual/www/domains/romankrasa.eu/wp-includes/class-walker-comment.php(447): comment_text() #4 /data/web/virtuals/25115/virtual/www/domains/romankrasa.eu/wp-includes/class-walker-comment.php(194): Walker_Comment->html5_comment(Object(WP_Comment), 1, Array) #5 /data/web/virtuals/25115/virtual/www/domains/romankrasa.eu/wp-includes/class- in /data/web/virtuals/25115/virtual/www/domains/romankrasa.eu/wp-content/plugins/bbcomments/BBComments.php on line 21