#1 Sníh taje, mráz zůstává

A vzniká krása větší, než když sníh padá. V ten moment totiž musíte odhazovat sníh, děsit se další chumelenice. Když ale mrzne, druhý den nemusíte do práce a můžete si dopřát volného dne, začnete pozorovat krásy, které mráz vykouzlil. A nemusíte nikam daleko, kolikrát bohatě postačí zajít na zahradu, a naleznete momentku, která řekne více než tisíc slov – má v sobě určité kouzlo, tajemn o vám připadá, že ten obraz před vámi znovu vyvstává.

[singlepic id=59 w=410 h=330 float=center]

 

 

#2 Tajemný Nolan

Nolanovky mají své kouzlo, díky kterému si už získaly mnoho diváků. Někteří je milují, jiní proklínají, já však tvrdím, že každý film by měl mít svou atmosféru. A takový atmosférický film vás dokáže úžasně povznést. A nezáleží na tom, jestli se jedná o Temného rytíře nebo Počátek, mrazení vás provází a dýchá na záda.

A když se provalí informace a teaser z natáčení nové Nolanovky „Intestellar“, jehož stěžejní námět je zahalen rouškou tajemství a kdy tušíte jen něco o cestování červími dírami, jste natěšeni jako malého dítě rozbalující vánoční dárek.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

 

#3 Sentimentalita

S vánočními dárky spojuji také novoroční překvapení. Vzpomínám na časy, kdy připojení k internetu bylo vzácností, kdy 1GB flanka stála 600 kč a jedinou schůdnou možností k sehnání nějakého filmu (kromě jeho nákupu) byla návštěva videopůjčovny. Kromě toho jsme ale místo DVD měli VHS a na nich cca 3 filmy. Má knihovna doma má 130 videokazet a nemám tu sílu se jich zbavit. V posledních dnech jsem dostal neskutečnou chuť procházet a zjišťovat, co na nich je nahrané, protože původní seznam se mi kamsi ztratil. A nestačím se divit. Pouštění starých filmů na videu má stále své kouzlo a především vzpomínka na jejich nahrávání je plná nostalgie. Naposledy jsem takto narazil na půlnoční překvapení HBO: „007: Jeden svět nestačí“. Ano, video má stále své nepopiratelné kouzlo a je možné, že stejně se naše děti budou jednou dívat na DVD nebo třeba i klasické počítače, jenže naše vzpomínky už nic nepřebije a tahle momentka v nich zůstane pořád. Při spuštění se mi vybaví natěšená radost malého kluka, který netrpělivě čeká, jaké půlnoční překvapení to bude letos, co si pustí ráno a jaké kouzlo si z toho do dospělosti odnese.

 

#4 Když chuť převládne

Dnešní podvečerní hodiny byly příjemným završením týdne. Po pečení cukroví jsem před učením českých dějin na pondělní zkoušku, dostal chuť na lahvinku červeného vína. „Chateau“ se chladilo a já si nalil plnou sklenici. Přičichl a nechal tu podmanivou chuť poválet v ústech. A textový editor se náhle nejevil tak prázdný, ale plnil se písmeny, která se spojovala do slov a vět a já zpozoroval, že konec roku bude možná i příjemným obdobím

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.