Zpočátku jsem měl rozepsané body k dalšímu týdennímu shrnutí, kterým jsem se chtěl krátce věnovat. Vzhledem však ke skutečnosti, že na k nám dorazily první sněhové vločky, rozhodl jsem pro trochu tematičtější body.

#Sníh

Sněhu jsem se již v některém z prvních týdenních shrnutí věnoval. Do Nejdku tentokrát dorazil 11.11.2017, a přestože se venku občas střídal s deštěm a teplota nebyla zrovna nejpřívětivější, rozhodl jsem se, či jsem k tomu byl vzhledem k poloprázdné ledničce donucen, vydat se ven. Nicméně stačilo přes sebe přehodit kabát, potkat několik zasněžených aut, která se zřejmě dostavila z výše položených horských oblastí, a hned se mne zmocnila ona zimní nálada. Ano, Vánoce se blíží, to je fajn. Později se setkáme s břečkou, což už tak fajn není. Ale prvotní sníh, případně zasněžené pláně a stromy, které ještě sužuje mráz, mám skutečně rád. Člověku to evokuje nejen celoroční koloběh života, zmizelé léto, zaváté vzpomínky, ale také nové zítřky, nový rok, nové možnosti. A proto, prosím, tohle roční období nezavrhujte.

#Soundtrack

Opět zabloudíme k soundtracku. Už jsem vám vyprávěl, jaké seriály sleduji? Ono jich je více, Posledně jsem zmiňoval Salvation. Vedle něho, pokud si vzpomenu, sleduji také Arrowa, Flasha a pak několik starších seriálů, případně ty, které mě zaujmout. Flash s Arrowem nejsou nijak náročně na sledování, takže se dají skvěle využívat jako podkres k večeři atd. Tentokrát jsem si vybral 2 skladby z trochu muzikálovějšího dílu Flasha. Ano, možná je to kýčovitější, ale co už.

 

#Tip na fotobanku

Rád bych tu také občas pomohl s nějakými těmi tipy. Tentokrát to bude na fotobanku zdarma. Spousta lidí, kteří spravují weby, sociální sítě apod. řeší, kde fotografie brát. A pakliže vám není lhostejné zneužívání autorských práv, je dobré znát weby, kde jsou free fotografie pro nekomerční použití. Mojí nejoblíbenější je pixabay. Výhodou je české rozhraní a nepřeberné množství fotografií, grafik i ilustrací.

 

#Nová FB stránka

Rád bych vás také pozval na novou facebookovou stránku. Tentokrát je zaměřená na životní styl, motivaci a osobnostní růst. Většinou na ni vkládám odkazy na tématické články, videa či citáty. Budu skutečně moc rád, pokud ji navštívíte, případně ji doporučíte svým přátelům 😉

Stránka se jmenuje: Elementy života a osobnostní růst

# Samostudium

Rozhodl jsem se, že se naučím další uzly na vázání kravaty. Umím jen jeden základní, a přestože vím, že to pro mnoho lidé může být i tak dost, protože znám spoustu dospělých chlapů ve středních letech či ještě starších, kteří si kravatu zavázat nedovedou, myslím, že umět alespoň dva různé uzly není nikdy na škodu. Takže mi držte palce, zda mi trpělivost vydrží.

V podstatě bych se rád v každém týdnu, či alespoň měsíci, naučil něco nového. Za měsíc toho nového, vzhledem k blížící se změně zaměstnání, bude zajisté celkem dost, tohle bude taková první vlaštovka. Řekl bych, že člověk by se měl čas od času snažit naučit něco nového. Jednak, aby nezakrněl, za druhé proto, že má pak sám o sobě hned lepší pocit, pokud se učené naučil.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.