Dnes jsem čelil kybernetickému útoku

„Útvar pro Boj proti Kyberkriminality“

Další návod k odstranění viru s dalšími tipy: http://romankrasa.eu/policejni-virus/

Ano, ráno, když jsem zapnul počítač a načetl se mi prohlížeč, noťas se mi bloknul a přes celý monitor mi vyskočilo následující okno.

[singlepic id=51 w=410 h=330 float=center]

zdroj obrázku: http://www.malwareremovalguides.info/images/Služba-Kriminální-Policie-a-Vyšetřování.jpg

Pravda, byl jsem zaskočen. Jak bych se proboha dostal do hledáčku interpolu? Co to je za blbost? Zaplatit 2 000 korun? Ale mé zaskočení netrvalo ani dvě minuty. Po přečtení oznámení mi bylo jasné, že jde o malware nebo jinou podobnou havěť, která od vás získává informace (a v tomto případě nejspíš také finance). Jasně, podvod. Zaskočen jsem však byl tím, že se mi počítač bloknul a já nemohl ani „ukončit úlohu“. Jediné, co jsem mohl, bylo restartovat počítač. Neváhal jsem, pro jistotu si na stůl připravil instalační cd linuxu a nejprve byl odhodlán vše řešit případným „továrním nastavením“. Po restartu jsem přes F8 najel do „nouzového režimu se sítí“. Ukázalo se, že zde mohu všechny úkony konat bez potíží. Jen obnovení systému do dřívějšího data nefungovalo, pc mě přesvědčoval, že nemám nainstalovaný SP1. Pro jistotu jsem vytáhnul externí harddisk a z důvodu bezpečnosti zálohoval důležitá data, nad čímž jsem strávil dobrou půl hodinu. Změnil jsem systémové heslo a dal se do přemýšlení. Jak to řešit? Jestliže to je skutečně nějaký malware či co, rada bude nejspíš na internetu – ano, ale většinou na anglických fórech a jejich radou bylo nainstalovat jimi požadovaný software. No, proč ne, tak jsem tedy jeden zkusil. Ano. Skutečně danou hrozbu naleznou, ale chcete-li tento „virus“ odstranit, požadují placenou registraci. Legrace? Moc se mi to tak nezdálo. A tak jsem se šel napít, osprchovat, popřemýšlet a o čtvrt hodinu později jsem spustil svůj nejoblíbenější Ccleaner a v části „nástroje“→“start“ dal odebrat poslední položku, jakou jsi pouhou zkomoleninu z písmen (ve stylu jposdfsdfa). Když jsem po restartu najel do normálního režimu, pc jel zase jako po másle a po malware jkidfjshjhfas nebylo ani stopy. Pro jistotu a pocit bezpečí je dobré pc projet nějakým antivirem, antispyware nebo vše v jednom, pokud to v pc máte (a že byste měli mít).

Ještě dodávám, že není ani nutné něco instalovat. Bohatě si vystačíte s nabídkou Windows, kdy v příkazovém řádku nebo „spustit“ napíšete „msconfig“ a dáte enter. Spustí se vám program a následně kliknete na kartu „po spuštění“, kde už virus dle zmíněného krkolomného jména naleznete.

osobně mám ccleaner raději, protože nabízí také jiné možnosti, ale kdo nechce nic navíc instalovat msconfig postačí

Jak říkám, správné řešení je většinou to úplně nejjednodušší. Neinstalovat zbytečné programy, nedat na rady na fórech a pochybných webech a především se řídit vlastní intuicí a selským rozumem. Není tedy nutná žádná reinstalace windows, žádné zdlouhavé hledání řešení. Nenechte se nachytat a buďte připraveni!

AKTUALIZACE: napsal jsem druhý návod k odstranění tohoto viru s tipy, čemu se raději vyhnout, návod naleznete zde:

http://romankrasa.eu/policejni-virus/

82 Replies to “Dnes jsem čelil kybernetickému útoku

 1. Já chytnul přímo FBI 😀 prostě úplně stejný ransomware ,stejný virus,ale v anglickém znění a ,že mi PC zablokovala FBI 😀 jinak Kaspersky 2014 vyřešil přes nouzový režím a vymazání v registrech 🙂

 2. Dnes mi to taky napadlo počítač.Prvni to hlásilo chybu v systému Windous
  Rudll.32.exe.(chybějící položka)a potom ptalo na přihlášení uživatele (dal jsem povolit) a to asi byla chyba, tím se mě objevila stránka INTERPOL a nešlo to vypnout ani počítač.Mám v počítači nainstalovaný Ccleaner.Mám ho použít na odstranění viru? Děkuji za radu.

 3. Tak jsem toho hajzla chytil i já chtěli po mě 2000 kč že mi pošlou kod  tudle nudle v servisu jsem dal 993 tak jsem vlastně 1000 kč ušetřil.

  1. zdar, tak dnes to na mě taky bliklo…..smradi….ale co mi pomohlo?
   normálka na liště dole jsem klikl na avg a spustil test celého
   počítače, to jde, sámo vás to nepustí do nějakého nastavení, jen
   koukáte jak to avg chroustá….a našlo mi to 14 zmetků….trvalo to cca 2
   hodiny, mám 500 gb disk…. a ejhle, po restartu sice nic,zas
   interpol…..ale pak mě napadalo při dalším restartu zmáčknout F8 a
   spustit pc z posledního funkčního nastavení a šlo to !!!! mám win 7,
   tolik má rada…..

   1. Jednalo se o méně agresivní virus, který nezablokoval celý systém, takže šlo na lištu kliknout. Zdá se, že v současnosti je virus často přítomen především pouze v okně internetového prohlížeče. Nicméně je také takový, který blokuje soubory, s tím bude větší práce. Každopádně jsem rád, že vám virus nenadělal příliš starostí. Hezký den

    1. Zdravím, tak dnes na me vyskočil asi ten obtížnější případ viru který mi zablokoval cely ntb.. Mám win8 a zkoušel jsem už jeden návod pomoci „msconfig“ ale dále sem nenašel „zdrojový soubor“ viru jestli tomu tak lze říkat. Prosím o radu

 4. Ahoj mě se to stálo právě dnes můžu se zeptat a když bych nic neudělal co by se stalo!díky za odpovědi

  1. Tak tuhle variantu jsem nezkoušel a je záleží na typu daného viru. Zda byl pouze v prohlížeči, nebo v systému a spouštěl se při spuštění. Nebo zda by šlo o tu asi nejagresivnější formu, která šifruje, případně přemazává soubory, takže záchrana dat je zde náročná, možná i nemožná

 5. Moc vám děkuji, s virem jsem se prala celý den, až váš návod pomohl. Chci se jen zeptat jestli stačí když jsem použila msconfig a pak spustila antivirový program? Nechci aby se vir vrátil, děkuji.

 6. Moc vám děkuji, s virem jsem se prala celý den, až váš návod pomohl. Chci se jen zeptat jestli stačí když jsem použila msconfig a pak spustila antivirový program? Nechci aby se vir vrátil, děkuji.

 7. No mazec,zjistil jsem,ze mi nejde ani preinstalovat pc..bios hlasi ,ze pc nedetekuje cd mechaniku a tim padem nemohu postoupit vpred instalacnim cd..kdyby nekdo vedel co s tim,beru kazdou radu..predem dekuji za pripadne odpovedi.

   1. Ahoj,tak system jsem obnovil,prezidenta jsem shodil ctrl+shift+esc zalozka procesy,oznacil slozku Rundll..exe,ta blokuje cely system a v rychlem zduraznuji rychlem sledu ji ukoncil(klikanim).Pak jsem jenobnovil system prikazem rstrui.exe od data, kdy bylo vse v poradku.Nejvetsi opruz byl ukoncit Rundll.exe,snad 50x jsem ctrl+shift+esc opakoval,dokud rundll.exe neprisel na radu,protoze okno nedrzelo na obrazovce monitoru stabilne,ale jen problikavalo na kratkou dobu 1s,mozna ani to ne.Nicmene diky zdejsim radam a kamaradu bych s tim nehnul.Takze diky.

 8. Zdravim,vcera me navstivil take pan prezident,mam windows xp a takovy pocit,ze mi nejde snad  zadna varianta jak se viru zbavit.Varianta F8 a nasledne stav nouze s praci v siti se windows po chvilce nadeje,ze se nacte,pc automaticky restartuje a vse bez odezvy.Sice na Start se dostanu,ale at dam cokoliv prezident stale vyhrava,nic nespustim.Varianta stav nouze windows po chvilce nadeje pri nacitani zaahlasi vypinani a vse bez odezvy.Co s tim???

  1. Dobrý den, a zkoušel jste nouzový režim bez sítě? Zda se virus nespustí? Před přeinstalací bych ještě zkusil najet do systému pomocí Live CD Linuxu. Třeba distribuce Linux Mint a zkusit zda Bios mechaniku najde, zda půjde CD nabootovat

   1. Ano,popisoval jsem to v prvni zprave posledni vete.Virus se spusti.Moznost pomoci Live CD Linuxu  mate prosim na mysli co? Trochu polopate na me :/

 9. Chytnul jsem zmutovanou verzi viru, která nešla zlikvidovat výše popsanými způsoby přes nouzový start. Nakonec pomohl Roguekiller verze 8.8.15 (64bit). Pouze jsem ho stáhnul a spustil. Je to dost intuitivní, tak jsem to zvládnul i já, počítačový trdlo. Zkontroloval jsem tím programem procesy a registry. U registrů našel nějaké podezřelé položky. Smazal jsem hned tu první z nich, který obsahuje v textu RUDLL32.exe. (Někde výše se o ní p. Krása zmiňuje). A bylo to. Program ten vir přesunul do adresáře karantény odkud jsem ten virový soubor smáznul do koše a ten hned vysypal.

  A to hlavní, jak jsem se dostal přes kukuč pana Prezidenta do PC. Klávesou ALT+TAB jsem přepnul zobrazení z prezidenta na plochu (držel jsem je zmáčklé) a myší klkinul na ikonu průzkumníka. Po puštění kláves se zase objevil prezident. Znovu jsem zmáčkl ALT+TAB a dole se objevila lišta s ikonami programů. Postupně jsem klikem spustil průzkumníka a word. Nebyly vidět, překrýval je prezident. Klávesami ALT+TAB jsem aktivoval (podbarvil) průzkumníka, kterého po puštění kláves zase překryl prezident. Krátce jsem stisknul síťové tlačítko vypnutí PC. Objevilo se okno windows s dotazem zda opravdu chci skončit. Rychle (do 2 sec) jsem kliknul na storno (raději 2x)a dostal jsem se na plochu do průzkumníka – prezident zmizel. Mohl jsem normálně dělat v PC jako před tím. Tak jsem stáhnul toho Roguekillera a virus jím odstranil.

 10. Dobrý den,mě se tento vir taky objevil,ale nemám to jen na prohlížeči,ale přímo ve windowsu.Ikdyž nemám zapojen modem a zapnu pc,tak se na mě hned usmívá pan prezident. Nemohu se dostat nikam,abych zapnul cclener,prostě mě to nikam nepustí. Jsem prostě profesionální počítačový antitalent,prosím,co mám dělat?

 11. mno tak já to potkal dnes semse taky nemalo leknul pač nejsem na svém počítači restartoval jsem vypnul wifinu a po naskočení zas funguje vše ok tak to snad i vydržíý

 12. Jen otázka od běžného franty uživatele, napadl-li virus pouze prohlížeč(jak zde bylo již několikrát zmíněno) je třeba prohlížeč reinstalovat abychom se viru zbavily, nebo se ten prostě neuchytil a tudíž stačí jen pro jistotu zahájit kompletní prohlídku antivirem(mám windows defender, tak doufám, že si případný virus s tímhle neporadí).

  1. virus, který napadá prohlížeč je, zdá se, méně agresivní a mnohdy stačí okno rychle zavřít, a případně, že již zavřit nelze, stačí přes správce úloh ukončit celý program

 13. Dekuji, velice jste mi pomoh. Prvni jsem se hrozne zdesila, ale nastesti me napadlo podivat se na tabletu na internet, co to vubec ma byt. Jsem velice rada, ze jsem natrefila zrovna na vasi stranku. jeste jednou dekuji za vyborny navod jak tento problem vyresit.

 14. děkuji vam tak to jdu zkusit dnes mě to přišlo ještě že jsem o tom napsal kamaradovi on mě poslal odkaz na toto ja bych to jinak poslal mě to hrozně vyděsilo

 15. Stalo se mi dnes totéž, ale jinak než popsáno – po kliknutí na jeden web (na blogové službě) mě to přesměrovalo na stránku, kde se mi zobrazilo přesně takovéto upozornění (ale bylo očividné že je to hoax, už jen z adresy která se tvářila ve stylu police-alert.whopla.co.uk). Nešlo to nijak vypnout, takže násilím jsem ukončila proces firefox.exe přes správce úloh (ctrl+alt+del), načež jsem začala googlit, o co jde a narazila na tento web… v procesech ani v programech „po spuštění“ však nic závadného nebylo a všechno jelo normálně. I přesto jsem se raději hodila do nouzového režimu a dala si bod obnovy o tři dny zpět a projíždím antivirem. Tak snad to bude OK

  1. Ano, před pár dny se mi to také stalo. Nejspíš je to nějaká méně agresivní verze viru. Také jsem prohlížeč ukončil pouze přes správce úloh a vše zase běželo, jak má

  2.  Protože jsem VELKÝ PC ANALFABET , i když mě taky překvapily chyby v textu. Vystrašila jsem se a bohužel jsem požadovaných 2 000,- poslala. Hlava trochu vychladla a koukla jsem na internet na mobilu a díky Vám jsem použila jsem ctrl+alt+del a ukončila úlohu. Trošku dražší zkušenost

 16. Rád bych se také zařadil a chtěl bych Vám mnohokrát poděkovat, řídil jsem se podle návody a vše proběhlo tak, jak mělo. Ještě to projedu antivirem, abych si byl stoprocentně jistý. Ještě jednou mnohokrát děkuji!!

 17. Děkuji mockrát. Napřed ve mně taky hrklo, když se mi ta „policejní“ stránka objevila na ploše, pak jsem si ale všiml několika pravopisných hrubek a tušil jsem, kolik uhodilo. Pak jsem:1) otevřel druhý prohlížeč2) podle jednoho z Vašich návodů jsem odpojil PC od internetu3) Restartoval a přepnul do nouzového režimu4) Vypnul a zapnul a pak normálně pokračoval.Nicméně kamarád mi dodatečně poradil, že k odstranění někdy stačí Ctrl-Alt-Del a pak dát „Ukončit program“.

 18. pouzil som powerovu metoducize vytiahnut PC zo zasuvky aby pri korektnm vypinani nemohol spravit dalsiu paseku (zasifrovat data a pod)ked robim PC tak robievam tak ze spravim dve instalacie (druhu ziskam klonovanim na dalsiu particiu cez Ghost alebo Acronis)a tak som nabehol a druhu instalaciu a odstranil podozrive subory (docum. and setti./all user/data aplikacii) podla navodu tu vyssieje ale cudne ze to na mna skocilo zo stranky statnej institucienavod tu este raz:Já se toho viru zbavil smazáním souborů dmq09lci a icl90qmd.
  c:\Documents and Settings\All Users\Data aplikací\
  dmq09lci.feec:\Documents and Settings\All Users\Data aplikací\
  dmq09lci.oddc:\Documents and Settings\All Users\Data aplikací\
  dmq09lci.reg c:\Documents and Settings\All Users\Data aplikací\
  icl90qmd.jss c:\Documents and Settings\Nabídka Start\Programy\Po
  spuštění\ dmq09lci.lnkMám Win XP.

 19. Díky moc, jsem PC pouze uživatel, a když jsem četla ty návody a booty, jako jedinou možnost jsem viděla vyhození PC z balkonu….pak jsem klikla na Váš návod a podle toho jsem toho hajzla sejmula….brala jsem to přes msconfig, či jak. Takže i úplný počítačový trotl to dle Vašeho návodu zvládne. Díky 😉 

 20. Já se toho viru zbavil smazáním souborů dmq09lci a icl90qmd. c:\Documents and Settings\All Users\Data aplikací\ dmq09lci.feec:\Documents and Settings\All Users\Data aplikací\ dmq09lci.oddc:\Documents and Settings\All Users\Data aplikací\ dmq09lci.reg c:\Documents and Settings\All Users\Data aplikací\ icl90qmd.jss c:\Documents and Settings\Nabídka Start\Programy\Po
  spuštění\ dmq09lci.lnkMám Win XP.

 21. Ahoj lidi, dnes jsem to taky dostal. Mylsím, že tam utíkalo, že zejvá 50 hodin do konce…tedy odečet. Co se stane potom? To se notebook. s win. osmičkou zablokuje či co?Zkoušel jsem projíždět Spywareterminator a ccleren. Chtěl jsem vyzkoušet bod obnovení, ale nejde mi ani po 7 dnech, 14 dnech ani po měsíci….píše mi to, že tam mám hrubku něco jako x00621 a bla bla…to je díky viru či co? Poradí mi někdo zda když se nic neděje…zda mám normálně pracovat a nebo mám očekávat v dalších hodinách a dnech problémy?Jediné co se mi dnes stalo, když jsem to dostal, tak, že nešla stránka Mozilla Firefox zavřít…tak jsem to restartoval klas. a bylo vše ok….mám tedy něco čekat? Díky za radu.

 22. dobrý večer, nedaří se mi spustit xp v nouzovém režimu se sítí. Počítač se v posledním okamžiku před zobrazením plochy vypne a začne se znovu spouštět. Podobný problém je jíž popsán níže , ale nějak jsem neobjevil řešení. Díky za pomoc

  1. Zdravím…bohužel s řešením v tomto případě jsem se ještě nesetkal, zkusím zapátrat. Pár návodů jsem ještě vložil sem:http://romankrasa.eu/policejni-virus/jako možné řešení vidím instalaci live distrubuce linuxu (např. Ubuntu, Fedora atd.)¨a přes terminál (průzkumník) najet na harddisk s windowsem a pokusit se najít složku, kde jsou programy po spuštění a pokusit se to odstranit tímto způsobem…snad se vám to nějak podaří odstranit

   1. /* Style Definitions */
    table.MsoNormalTable
    {mso-style-name:“Normální tabulka“;
    mso-tstyle-rowband-size:0;
    mso-tstyle-colband-size:0;
    mso-style-noshow:yes;
    mso-style-priority:99;
    mso-style-qformat:yes;
    mso-style-parent:““;
    mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
    mso-para-margin-top:0cm;
    mso-para-margin-right:0cm;
    mso-para-margin-bottom:10.0pt;
    mso-para-margin-left:0cm;
    line-height:115%;
    mso-pagination:widow-orphan;
    font-size:11.0pt;
    font-family:“Calibri“,“sans-serif“;
    mso-ascii-font-family:Calibri;
    mso-ascii-theme-font:minor-latin;
    mso-fareast-font-family:“Times New Roman“;
    mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
    mso-hansi-font-family:Calibri;
    mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

    Dobrý den,
    večer mně se počítač neblokoval, ale něco takového mi vyskočilo, muže se jednat
    o opravdové upozornění ? 

   1. nevím, zda se komentář vztahuje k hornímu kmentáře nebo k článku, nicméně oznámení o sledování policií ČR a Interpolu je skutečně virus, stačí se podívat na jiné stránky nebo i na stránky policie ČR, která před ním varuje

 23. tak jsem to chytil taky, byl jsem vyděšenej, ale nechl jsem to uzrát a druhý den nalezl řešení na této stránce. Opravdu děkuji, řešení fungovalo,  bylo jednoduché, jako vždycky, když se ví jak nato.

  1. Děkuji za komentář a jsem velice rád, že jsem mohl být nápomocen a rada a tipy byly k užitku. Je-li něco, na co by vás zajímalo, nebo nějaká oblast, o níž byste si rád přečetl, klidně napište, velice rád se nechám inspirovat k dalšímu článku 😉

 24. ahoj, mě stačilo rest. pc a v biosu dat f8 a najet na restart a potvr. entrem, potom jsem to projel microsoft security essentials a napsalo to že tam žádná hrozba není a po zapnutí netu už vše valilo jak má, tak snad to bude ok. Každopádně děkuju za rady 🙂

 25. pane Kráso! Mockrát děkuji za cenné rady – metoda CCleaner a  vymazání položky ze Startu pomohla instantně 🙂 Mám pocit že tvůrci viru a Spyhunteru budou mít něco společného 🙂 Ještě že se Vám podařilo vymyslet takovéto chytré řešení. Ještě jednou děkuji, moc mi to pomohlo

  1. To jsem velice rád 🙂 vždycky mě potěší, když vím, že mou „radu“ nebo tip někdo zúročí 🙂 nemáte zač, v případě jakéhokoli dalšího dotazu se na mně klidně obraťte 🙂

 26. zdravím, tak už to mám také. Bohužel Windows 8. Nemůžete někdo poradit jak to řešit ve Windows 8?

  1. Bohužel Windows 8 nemám, ani s ním zatím nemám zkušenosti, ale mohu vás odkázat nanásledující webovou adresu:http://www.pcrisk.cz/odstraovaci-piruky/7361-sluzba-kriminalni-policie-viruspíše se tam hlavně toto:Uživatelé Windows 8: Najeďte na úvodní obrazovku
   Windows 8, zadejte Pokročilé, ve výsledcích vyhledávání zvolte
   Nastavení. Klikněte na Pokročilé možnosti spuštění, v otevřeném okně
   „Obecné nastavení počítače“ zvolte Pokročilé spuštění. Klikněte na 
   tlačítko „Restartovat nyní“. Váš počítač se nyní restartuje s
   menu Pokročilé možnosti spuštění. Klikněte na tlačítko „Řešení problémů“
   a poté klikněte na tlačítko „Pokročilé možnosti“ Následně zvolte
   „Nastavení spuštění“. Klikněte na tlačítko „Restartartovat“. Váš počítač
   bude restartován s obrazovkou Nastavení spuštění. Stiskněte „5“, spustí
   se Vám Nouzový režim s příkazovým řádkem.

     1. ufff…tak nakonec pomohlo částečné obnovení počítače…sice mi to odebralo více programů než jsem čekal, ale důležité dokumenty zůstaly…takže oukej a díky moc 🙂

 27. ahojte lidi,včera se mi to taky objevilo a byl jsem v šoku než jsem zjistil o co jde,najel jsem do nouzového stavu a přes start jsem najel do pomoc a nápověda kde jsem dal obnovení systému k datumu o den dříve a bylo to v okeji,pak už jenom nějaké čištění a hotovo,díky za rady,hodně štěstí

  1. Tak ještě, že „obnovení“ vyšlo hned napoprvé 🙂 nemáte zač…Pokud vás napadne něco, co byste rád věděl (nějaká problematika k PC) rád se na to podívám

 28. hoj lidi , včera se mi stalo to samý v první chvíli mě pohltila panika co se to kurva děje a přemejšlel sem o zaplacení kdyby náhodou no pak mi to nedalo a vygooglil jsem si o co jde …co se týče návodu s nouzovym režimem … v mym případě nemožný pc se restartoval takže sem obnovil 14 dní starou zálohu systému a běhá to 

 29. Děkuji všem za komentáře a doufám, že můj krátký návod alespon někomu pomohl. Omlouvám se za momentální neaktivitu, byl jsem v posledních týdnech bez připojení k internetu, teď už vše běží, jak má, tak pokud máte nějaký další problém, který potřebujete vyřešit, rád se na něho podívám a zkusím pomoci 🙂

 30. Tento vir jsem odstranil v prubehu cca 1 hodiny od jeho zviditelneni. A to nejsem zadny odbornik. Proste pracuji na PC od roku 1991. Tohle je tak amatersky vir, ze je to az donebe volajici!!!!!!

  1. Ahoj,mám stejný problém, ale při spuštění jakéhokoliv nouzového režimu se notebook vypne nebo restartuje, co s tím prosím, děkuji 

   1. Několik dalších návodů jsem napsal sem:http://romankrasa.eu/policejni-virus/jako další možné řešení vidím instalaci live distribuce lunuxu (př. ubuntu, mint, fedora atd.), ale s tím nemám zkušenosti, virus je momentálně stále vyvíjem a jeho odstranění je stále obtížnější…snad na zmíněné stránce najdete nějakou pomoc, dal jsem tam i pár odkazů, kde jsou celkem dobré rady…při nejhorším bych tedy ale zkusil ten linux (spouští se přímo z cd/dvd)

 31. jo, tady si lidi delaji srandu. Zalohovat pres jiny disk, zbytek formatovat a ahoj. Presne jak tomu bylo s virem 3544 cili Slovak bomber (dnes jiz neznami). Ten byl docela podobny. Akorat u slovak bomberu zbyl problem s casem a zaplnenym diskem.:DJinak je potreba okamzite odpojit od site a zacit resit problem s „prumernym“ odbornikem

 32. Ja kdyz dam nouzovy rezim..tak naskoci normalne zadani hesla ale to nestihnu protoze se to hned restartuje

 33. Zdravím, mám také problém vir Interpol, ale bohužel, když restartuji a dám F8, a kliknu na Nouzový režim tak se mi rozjedou položky načítám a pak normálně naskočí okno přihlášení do windows. Normálně mi to najede a po krátké chvílí zase skočí ona báječná stránka ……jsem lajk co se týče technických věcí okolo PC PC, jak prosím postupovat. Díky

  1. přesne tak davam F8 nouzak ze siti bez, msdos a nic 🙁  stale se restartujeboot s dvd hirenet ale ani tam se nedostanu cclener combofix na ten OS na hdd

   1. Několik dalších návodů jsem napsal sem:http://romankrasa.eu/policejni-virus/jako
    další možné řešení vidím instalaci live distribuce lunuxu (př. ubuntu,
    mint, fedora atd.), ale s tím nemám zkušenosti, virus je momentálně
    stále vyvíjem a jeho odstranění je stále obtížnější…snad na zmíněné
    stránce najdete nějakou pomoc, dal jsem tam i pár odkazů, kde jsou
    celkem dobré rady…při nejhorším bych tedy ale zkusil ten linux
    (spouští se přímo z cd/dvd)

 34. Díky moc, pomohlo, smazal jsem ten nesmysl v Ccleaneru a pro jistotu projel pc antivirem.  Teď už já nebýt obviněn osoba trestný čin platit pokuta 🙂  Jan Ševela: panel nástroje->start je v tom Ccleaneru, hned vlevo…

 35. Já to měl na notebooku, nic na to nefungovalo, tak jsme zmáčknul tlačítko ,,vypnout,, a když se mě to ptalo na vucení vypnutí programu, tak jsem kliknul na ,,storno,, po chvíli se začlo něco načítat, tak jsem získal čas, abych najel na obnovení systému, obnovení do posledního bodu a pak už to šlo 

 36. Tak by mě zajímalo v jakém to panelu v „nástroje->start“ to bylo, jestli v tom windows a nebo jiném, každopádně ani v jednom nemůžu najít soubor na takový způsob…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.