Filmy Adama Sandlera poslední dobou již nejsou tím, čím bývali. A sice pohodovou komedií, u které mohl člověk zapomenout na pracovní a školní záležitosti a povinnosti. Mohl u nich „vypnout“ a užít si sobotní večer. Viděl jsem snad všechny „Sandlerovky“, od jejich počátků až do dneška. Zhlédl jsem také ne tak docela tradiční Sandlerovku „Volání o pomoc“ (spíše drama, ale Sandler je v ní v jedné ze svých nejlepších rolí). Za kvalitativně nejhorší považuji „Jack a Jill“ následovanou prequelem „Machři 2“. A tak se naskýtá otázka, zda se Sandler dokázal vrátit zpět a natočit relativně kvalitní komedii?

Ano i ne. V Blended se Adam vrací se svou hereckou kolegyní Drew Barrymore („50x a stále poprvé“; Píseň pro nevěstu“) a tahle sázka na jistotu se vydařila. Navíc si Sandler uvědomil, že nemůže cílit na dospívající, ale jít se svojí generací, tedy s tou, která sledovala jeho první komediální krůčky. V Blended, v překladu „Dovolená za trest“ se setkáváme s dvěma rodinami. V jedné „vládne“ pouze ovdovělý otec, který se stará o tři dcery. Druhou rodinu tvoří rozvedená matka a dva chlapci. Po prvním nevydařeném rande se shodou okolností setkávají na dovolené v Africe. Snímek je protkán logickými argumenty dětí, které nechtějí případného druhého otce/matku přijmout mezi sebe a samotní dospělí aktéři se bojí vkročit do nového vztahu.  

Z mého pohledu se „Dovolená za trest“ poměrně povedla. Sandler tu až na pár chvilek jede v zajetých kolejích, nesnaží se být nuceně vtipný, ale naopak se snaží o uvěřitelnost příběhu. Po delší době šlo o pohodovou komedii, u které jsem se s chutí zasmál, vypnul v mozku sféru, která se stará o pracovní povinnosti a užil jsem si ty necelé dvě hodiny s konečně „dospělejším“ Sandlerem, snesitelnou Drew a dětmi, které se snaží získat školní lásku, přízeň bledého mladíka či vítězství v baseballu.

80%

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.