[singlepic id=49 w=320 h=240 float=left]Filmy, které jsou odrazem naší společnosti, naší vlastní budoucností, v sobě mohou nést určité poselství. Filmy, které do extrémů představují nedalekou budoucnost, kde jsou reality show povýšeny na novou úroveň, mají celkem velký potenciál, mohou v sobě nést určité filosofické stanovisko, zamyšlení. Ještě jsem ale neviděl film, který by se k tomuto problému nějak rozumně postavil. Filmů z prostředí reality show je celkem dost, začít můžeme s Running manem a skončit lze u „Rallye smrti“. V podstatě se divím, proč „Gamer“ nefunguje alespoň tak dobře jako „Rallye smrti“. Vždyť v Rallye šlo v podstatě pouze o to, vyhrát další závod a v konečném součtu být propuštěn z vězení. Naproti tomu „Gamer“ nabízí celé prostředí, které je ale bohužel nevyužité.

                A přitom se Gamer blíží možné budoucnosti více, než by se mohlo zdát. Máme zde se znuděné rozmazlené fracky, které už klasické počítačové hry nebaví a rozhodnou se proto, že budou hrát za skutečné postavy. Jsou zde trestanci odsouzení k trestu smrti, kteří se podepsali k tomu, že budou propuštěni, vyhrají-li 30 her. Do mozku jim je implantován nanex – nanotechnologický zázrak, díky němuž lze tyto „živé hráče“ ovládat na dálku. Hlavní iniciátor tohoto vše má navíc napoleonský komplex a snaží se pomocí nanexu „infikovat“ celé společnosti. Sama jeho firma si říká „Společnost“ (Society). Nemohu tedy opomenout možné spojení se Sims a Sim city, které je také stále více reálnější. Nebo třeba „Second life“, které nabízí pestrou škálu skutečných měst. Co se stane, když jeden z trestanců má natolik dobrého člověka, který jej ovládá a přežije 29. hru? Bude propuštěn? Bude stále ovládán Společností? Dostane se domů?

                Očekával jsem film podobný Rallye smrti. A po zjištění, že snímek režíruje dvojka Neveldine/Taylor, jsem[singlepic id=48 w=320 h=240 float=right] očekával brutální až za cenu snesitelnosti zvráceně zábavnou akci. Jenže jsem se nedočkal ani příliš veliké zábavy, ani akční řežby a o filosofickém podtextu nemluvě. A je to poměrně veliká škoda.

Nebýt možnosti, že by se z filmu snad jednou mohla stát klasika, právě proto, že se zaměřuje na tyto zvrácené online reality show, mé hodnocení by bylo rozhodně nižší. Takhle jde ale o průměrnou akci.

[nggallery id=9]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.