Ghost rider 2 – 40%

        Pokud jste si stejně jako já mysleli, že se Nicolas Cage dokáže objevit v dobrém filmu, prosím, nedívejte se na nového Ghost Ridera. Buď má v posledních letech tak špatných čich na filmy nebo si už skutečně myslí, že hraje v dobrých filmech. Na jeho obranu třeba říct: býval to fajn herec.

Ghost Rider 2 je ještě stupidnější a nudnější než byla jednička. Johnny Blaze,alias Cage, se snaží potlačit svou temnou stránku. Když ho však po nepříliš dlouhém přemlouvání jeden zvláštní afroameričan přesvědčí, aby vypátral a zachránil jednoho kluka, který je synem satana, ale sídlí v něm dobro a je dalším „mesiášem“ či čím vlastně, příliš neotálí a vydá se ho po čichu hledat. Najde ho, schytá to do těla pár granátama a hledá ho dál, přičemž ho až do konec filmu doprovází chlapcova matka. Ke vší smůle: k ničemu mezi těma dvěma nedojde. Ghost Rider musí chlapce zachránit do úsvitu jeho třináctých narozenin, jinak chlapec zemře a jeho sílu a duši převezme sám satan (jeho otec a téměř umírající člověk – chce chlapcovo tělo, protože ten je jakýsi nadčlověk se vší sílou svého otece) Uff, vyčerpávající a podivné. Podivné je i to, že příběh napsal ten stejný chlápek, který psal příběh k novým Batmanům, nebo Bladeovi. A sice David S. Goyer.

Pokud se vám první Ghost Rider líbil, nejspíš se vám dvojka líbit nebude. Pokud věříte Cageovi, nejspíš mu věřit přestanete. Pokud máte rádi komiksové adaptace, na tohle se nedívejte. A ještě jedna věc je s podivem. Režíséři jsou ti samí týpci, kteří režírovali „Zastav a nepřežiješ“. Děivé, že? A přitom by se právě od nich dala očekávat jakási zábavná kvalita. Náznaky kvality ve filmu jistě jsou. Určité sekvence jsou natočeny zajímavým stylem (boj dvou lidí v naprosté tmě; nebo podobný styl jako u Sin City). Podobných slunných chvilek je ale ve filmu děsivě málo a tak nezbývá než se smířit s jediným kladem. A sice, že Ghost Rider 2 je film natolik dementní až bývá občas i zábavný.

40%

Trailer s českými titulky:

embedded by Embedded Video

 

a jedna srdcovka od Casha ještě z prvního dílu 🙂

embedded by Embedded Video

 

autor: Roman Krása

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.