Iron man

Filmové ztvárnění komikové předlohy je vždy riskantní bez ohledu na popularitu kresleného seriálu. Prozatím se ale většina komikových adaptací vydařila. Zmínit mohu například Spidermana či Batmana. A mezi tyto velikány se řadí i Iron man. Nejde sice o velkofilm jako v případě Temného rytíře, ale každopádně nezklame. Film pro celou rodinu, kde Tony Stark srší vtipem a jeho dobrodružné eskapády nenechají jen tak někoho chladným. Natáčení Iron mana provázela otázka, zda zůstane v pozadí svého kresleného hrdiny nebo si u diváky vyslouží úspěch. Naštěstí se stala druhá možnost, a tak se už brzy můžeme těšit na pokračování.

Iron man je skutečně železný muž, a co se jeho povahy týče, není taková, na jakou jsme u hrdinů zvyklí. Ostatně Hancock také není zrovna ukázkový případ supermuže. Má humor, styl a jak bych řekl slovensky „nevyzerá suše“. Spíše naopak: má roli vědátorka, ovšem nikoli toho vysokoškolského, který posedává u svých skript a šrotuje se nově poznanou látku zatímco mu po pravici stojí mikroskop s několika druhy bakterií. Stark stojí nad svými problémy, a přestože o nich ví a snad mu i nějaké starosti dělají, drží si od nich odstup a pevně se drží svých norem a zásad železného muže: zabránit krveprolití a veškerému násilí.

Pokud tedy na večer hledáte film, který vás rozhodně nezklame, sáhněte po Iron manovi a kdo ví, možná v něho začnete i věřit.

 

85%

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.