Kamarád taky rád (Friends with Benefits)

Na začátek si položme otázku: může být holka s klukem dobrými přáteli, aniž by mezi ně vstupovali hlubší city? Klidně si odpovězte sám, vím, že jste to už udělali. Já se obávám, že nemohou a je to přirozené. Dříve nebo později se jeden nebo druhý do svého protějšku zamiluje. Jsou různé možnosti: buď do ní zamilovaný a pak to vyprchalo (přesto něco zůstane); je do ní zamilovaný a jí to neřekl (aby o ni nepřišel); je do ní zamilovaný a řekl jí to (ona ho ale nemiluje, chce s ním být jen kamarádka. Pak se ale on většinou bude stejně chovat trochu odtažitěji a v koutě doufat v něco víc); nebo se do sebe zamilují oba (ideální, nechcete-li to jeden z nich stopnout a nenavrhne, aby byli jen kamarádi). Podobnými scénáři si nejspíš prošel každý z nás. Každý z nás měl kamarádku, do které se zamiloval a i když si přál, aby to vyšlo, nestalo se tak, zůstal jen kamarád, možná se s tím i smířil, ale přesto to nemůže naplno fungovat, protože ty city nejsou rovnocenné. Nicméně by to i tak vyšlo na zajímavý scénář k telenovele.

Scénář kamarádů s výhodami už asi zažil málokdo. U Dylana a Jamie ale od začátku vidíme jasné jiskření, přesto se po rozchodu (už nechtějí vztah) vydávají na cestu užívání si sexu.

kamarád 2
zdroj: moviezone.cz

Jamie je hledačka talentů, Dylanovi najde ideální práci, ten se přestěhuje z L. A. do New Yorku a jedné noci se spolu vyspí. Druhý den to je mezi nimi divné. Jak to vyřeší? Vyspí se spolu znovu. Potom to už divné není. Celou dobu jim přejeme, aby jim to spolu nakonec vyšlo, aby si uvědomili, že k sobě patří. Později jsme svědky několika hádek a neshod, příjemného laškování a páchání přestupků města Los Angeles.

Ti z vás, kteří viděli podobný film „Hlavně nezávazně“ s Kutcherem a sexy Natálií Portman (nepřijatelný protějšek ke Kutcherovi 😀 ), si možná říkali „jo, celkem dobrý, pohodový film, zajímavá romantická komedie, konečně něco jiného, než na co jsme zvyklí“. A ve stejném roce vyšel „Kamarád taky rád“ a najednou se všechno změnilo. „Hlavně nezávazně“ zůstalo v zadní řadě, protože ho Justin Timberlake a Mila Kunis v příjemném laškování, zábavném dobrodružství, uvěřitelných dialozích hravě přebili. A je to dobře, protože tady máme příjemnou romantickou komedii, kterou si díky její přirozenosti užijí obě pohlaví. Můžete na ni vzít svoji dražší polovičku a přitom si sami nebudete připadat jakkoli trapně.

Vše doprovází příjemný hudební podkres a také to, že si hlavní hrdinové dělají legraci ze stálého hudebního doprovodu v jednotlivých romantických filmech. O to víc je film uvěřitelnější. Navíc mu dopomáhá vzájemná chemie mezi Timberlakem a Kunis.

Po dlouhé době jsem tak mohl vidět vážně výbornou romantickou komedii, po níž neodcházíte s pocitem vykastrování.

90%

(POZOR OBSAHUJE SPOILERY!!) A jedno pohodové hudební video:

embedded by Embedded Video

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.