V letošním roce jsem měl čest s několika televizními seriály a rád bych se podělil o dojmy při jejich sledování.

Community (Zpátky do školy):

Nemohu začít s ničím lepší, tohle je zkrátka špice v seriálech, které jsem pro letošek zhlédnul. Momentálně jej sjíždím znovu. Vánoční svátky mají být svátky klidu a tenhle komediální seriál vám jej rozhodně nabídne. A k tomu navíc kopu zábavy a pohodově strávený večer s partou studentů, s nimiž, jak zjistíte, máte mnohé společného. Celková lehkost seriálu je navíc tak pohodová, že jí opakované zkouknutí nijak neškodí. V jednotlivých dílech se navíc při hlubším zkoumání doberete odkazů na současnou i minulou pop kulturu. Naleznete v ní odkazy na jiné seriály, filmy ale i mnohé jiné aspekty společnosti

Suits (Kravaťáci):

Rozhodně také jedno z největších překvapení roku. Po několikátém sledování MASHE, céčkového Ochránce nebo známých Přátel, jsem si pustil první díl Kravaťáků a já zůstal sedět s překvapením, jak je seriál zábavný a vůbec nepůsobí dojmem právnického prostředí, jaké známe z podobně zaměřených seriálů a filmů.

Sherlock:

Jedním z těch několika seriálů, které jsem letos zhlédnul, nebo se o to alespoň pokusil, byl Sherlock Holmes. Na rozdíl od ostatních nenabízí množství dílů, ale vlastně je dalece přesahuje jejich délkou. Navíc každý díl je zmodernizovanou verzí Doyleových povídek o siru Sherlocku Holmesovi.

Teorie velkého třesku:

Jako poslední bych rád jmenoval TVT, u kterého jsem zhlédnul zatím všechny díly.

 

Mám – li z těchto seriálů jmenovat ty, které si mne získaly úplně nejvíce, musel bych říci: Community, které všechny ostatní přebíjí svým nápadem, odkazy na pop kulturu a chytlavé charaktery hlavních postav. Druhý je pak Sherlock Holmes, který si zaslouží pochvalu za svůj náznak napínavosti a geniálnosti zpracování.

A jaké seriály jste letos zkoukli vy? 🙂

One Reply to “Letošní seriálová nadílka”

  1. Musím souhlasit s tím, že Community byla naprostá špička, co jsem letos viděl. Naprosto brilantní seriál, který se do ničeho nebojí jít naplno a vždycky mám čím překvapit. Pokud mě paměť neklame, tak jsem shlédnul všech 84 epizod během 5 nebo 6 dnů.Na druhou stranu jsem začal z hloubi duše nenávidět TBBT, který byl dřív, když už nic, tak aspoň tolerovatelný. TBBT je v určitém smyslu pravý opak Community – všechno v něm je předvídatelné a jasně nalajnované a rozdělané. Když jsem se na TBBT ještě díval, pamatuji si, že jsem vždycky polovinu epizody proskákal, protože jsem nedokázal vydržet kanonádu špatných gagů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.