Mission impossible: Ghost protocol 90%

Brad Bird je režisérem nové Mission Impossible. Ten Brad Bird, kterým mně před třinácti lety zaujal animákem „Železný obr“. A opět nezklamal. Pojďme se podívat, v čem je tahle mise lepší nebo horší než ty předchozí.

 S Cruisem se poprvé setkáváme v ruském vězení. Nevím proč, nevíme, kdy se tam dostal. Nicméně hned na začátku jsme svědky jeho útěku a zjištění, že je povolán k vyřešení dalšího úkolu a zachránění celé planety. V tentokrát v tom však je sám. Jen on a další tři agenti, bez jakékoli podpory a pomoci při evakuaci. Společně rozehrávají akci, která nemá v MIP obdoby

                A nejlepší na tom je, že to celé skutečně dobře funguje. Dokonce lépe, než u jakéhokoli dílu předtím.  Scéna na největším mrakodrapu světa je kulervoucí. Cruisovi přibývající věk evidentně svědčí a nelze ho jen kvůli jeho scientologickému předvědčení ihned házet do žita. Je to „akční hrdina“ současnosti. MIP je jednou z nejlepších, nebo snad vůbec nejlepších trvalých akčních sérií moderní doby. Úspěšně se přizpůsobuje všem technologickým novinkám a poznáváme s ním svět. Tentokrát se podíváme nejen do Ruska, ale také do Dubaje a část se natáčela také u nás (je vidět, že ČR mají tvůrci rádi) – právě scéna, kdy Cruise prchá z okenní římsy za pomocí svého pásku se natáčela v Praze; věznice je ta v Mladé Boleslavi. Unikátní také je, že během scény na mrakodrapu se Cruise nenechal zaskakovat kaskadérem. Film provází i další zajímavosti a jejich vyjmenovávání by jistě notnou chvíli zabralo.

                Důležité však je, že se film opravdu povedl. O akci není nouze. Někdy vám adrenalin stoupne na neúnosnou úroveň – to ve chvílích, kdy špičková technika ve filmu selže a herci jsou odkázání jen na své schopnosti. Mission impossible ještě nikdy nebyl tak napínavý, ještě nikdy neobsahoval tolik překvapivých zvratů a nikdy nebyl tak moc cool, jako právě teď!

90%

A dáme si k tomu taky jeden oficiální trailer:

embedded by Embedded Video

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.