Prci, prci, prcičky: Školní sraz – 80%

Existuje-li nějaká komedie, který by symbolizovala celou jednu generaci, jsou to právě „Prcičky“. Je až s podivem, jak se tahle komedie mohla stát filmem generace, filmem, na němž mnoho z nás vyrůstala a přiznejme si, kam se na ni nynější teenagerské komedie hrabou?

Naposledy jsme se s klasickou partou z prciček (v čele se Stiffmaisterem) setkali před devíti lety na Jimově svatbě. To také padla poslední klapka a banda se s námi stylově rozloučila. Na řadu pak přišlo několik béčkových až možná i céčkových pokračováních, která šla na DVD, z nich jsem viděl snad jen dvě, z čehož jednu jen do první poloviny. Návrat party, nyní již dospělých, romantických, nadržených duší je tak vítaným nostalgickým impulsem, který nám připomene zlaté komedie devadesátých let.

Naši „Prcičkáři“ se společně setkají „doma“, aby se zde zúčastnili školního srazu. Následuje krátké představení jejich životů a nedostatků v něm. Nebyla by to však ta správná nadržená komedie, kdyby se v ní neobjevil náš toliko milovaný Stiffler, který byl zárukou neuvěřitelných dobrodružstvích, hlášek a salvy smíchu. Nejinak je tomu také tady a prozrazovat vtipné scény by byla krádež na jeho osobnosti, musíte se na to zkrátka sami podívat a zasmát se tomu zmekovi, který to zase dokázal – opět pobavil a nezklamal.

Nové prcičky jsou tolik přijemné, neboť hrají na strunu nostalgie. Jsou připomínané scénky z předešlých dílů, nabalují se na ně lepší nebo horší pokračování. Vidíme známé tváře, připomenou se nám jejich příběhy, vidíme, jak se změnili.

Jak děj pokračuje, začínají být prcičky trochu rozvláčnější, než by bylo dobré, obzvláště pak přímo na školním srazu, který je ale především určen k tomu, aby se zde vyřešilo nedořešené a objevili známé tváře, které se jinak do filmu nevešly.

Prci, prci, prcičky na školním sraze jsou tak vítanou změnou. Orgasmem do žil, který už zapomněl, jak pohodářská tahle komediální série doopravdy byla. A přesvědčením, že ani stupidní pokračování na DVD (Na táboře, Spolek Beta) nemají šanci být něčím lepším než céčkem, když se objeví Stiffler a jeho parta, která ukazuje, že v devadesátých letech se zkrátka teenagerské komedie natáčet uměly.

80%

Trailer s českými titulky:

embedded by Embedded Video

 

Hudební video (Good Charlotte)

embedded by Embedded Video

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.