Svět tě potřebuje – a Unicorn ještě víc

embedded by Embedded Video

Začínám si říkat, že jsem si možná vybral špatnou školu. Což o to, bakalářské obory s kombinovanou formou studia příliš nabídek nemají, ale tady jde především o „lidský přístup“ – jak by možná někdo řekl „trocha toho lidského tepla“ A možná jsem si měl vybrat Unicorn college, která slibuje, že bude zvládat korporátní přístup. Co to je? To bude zase nějaké nové heslo? Už ne flexibilní zaměstnanec, ale zaměstnanec s korporátním přístupem? Jejich reklamní videa v mnohém připomínají trapnost televizních telenovel. Pomáhají snad nasazovat svým studentům růžové brýle, když nevidí, jak amatérská a kýčovitá videa natáčejí? Že jim ukazují život takový, jaký není?

embedded by Embedded Video

Manžel bez práce, manželka s diplomem z Unicorn college a nemusejí řešit stejné problémy jako absolvent běžné vysoké školy? Absolvent běžné vysoké školy, chce-li aspoň od života něco, si hledá nějakou tu praxi a práci již v průběhu studia. Co má znamenat „technologický background“? A opět jejich slogan „svět tě potřebuje“ – ten mi až příliš připomíná podobnou hlášku z filmů „Hvězdná pěchota“, kdy se armáda snažila verbovat nové rekruty.

Ano, je to zkrátka škola, která vás naučí, jak ovládat lidi. No, pokud je hodlají řídit tak, jak řídí svá videa, pak se nejspíš nemáme čeho bát…a nebo možná právě naopak.

A přitom jejich videa jsou zbytečně složitá (v tom špatném smyslu), jako by nebylo jednodušší a hlavně vkusnější a profesionálnější natočit spot, jaký má například Olomouc.

embedded by Embedded Video

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.