Tohle je ráj (Wanderlust) – 40%

Ne-ne-ne, prosím takhle ne. Tohle je ráj! Tohle je ráj má být komedie, která si světovou premiéru odbyla už někdy před rokem. K nám přišla až letos v březnu, přesto na ní ale na internetu moc recenzí nenajdete. Ne na moviezone, ani v externích recenzích na csfd.cz.

 A v čem že ten ráj spočívá? Paul Rudd a Jennifer Aniston jsou pár, který se rozhodne koupit byt. Vlastně jde o garsonku, která je nepřijatelně drahá, ale oni si to mohou dovolit, protože Paul má práci. Jenže, co když o práci přijdete? Pak samozřejmě nemáte ani na byt a tak ho chtějí prodat. Makléřka vám ale samozřejmě řekne, že s trhem to je teď špatný, takže za ten byt, který jste minulý týden kupovali za draho, teď dostanete jen málo, takže dost proděláte. Náš pár se tak vydává někam jinam, asi do Atlanty za Paulovým bratrem. Sice netuším proč zrovna tam, nejspíš myslí, že tam najdou práci a zůstanou u něho na chvíli bydlet. Cestou se ale rozhodnou přes noc někde zastavit, najdou Elysium, jakýsi hyppísácký tábor, kde o sobě tvrdí, že nejsou hyppíci. Přijedou a hned si to tam zamilují, Paul se vykoupe nahý, sedí u ohniště atd. Zdejší komunita o sobě tvrdí, že není hippie, kteří jen vysedávají pokuřují, pijí a souloží s kdekým, že u nich jde o životní filosofii (inu, to snad bylo i hippies, ne?). Když druhý den přeci jen odjedou k Paulovo bratrovi, jsou zhnuseni konzumní společností a vrací se do Elysia, kde se začne hroutit jejich vzájemný vztah i zdravý rozum.

 Přestože mám Anniston jako herečku vcelku rád, tohle bylo moc. Debilní námět, amorální vztahy a myšlenka. Několika lidem z komunity bych s chutí dal po držce, kdyby se ke mně a mé přítelkyni chovali jako oni. Tvrdí o sobě, jak jsou mírumilovní, ale pro urážky nejdou daleko.

Film plný nebetyčných blbostí, u kterého si snad tvůrce myslel, že diváci jsou naprostí ignoranti. Ano, rád se taky podívám na film, u kterého nemusím příliš přemýšlet a mohu vypnout, ale podobně zaměřenou komedii opravdu nemusím a nedivím, že nikde žádná velká recenze není k nalezení, protože tenhle film už znovu vidět nechci.

Film sám o sobě by byl celkem pohodový, už jen kvůli Alanu Aldovi a Jennifer, ale debilní scénář a trapnost postav vše schazuje o desítky procent dolů. Nefungují dialogy, nefunguje scénář, nefunguje chemie mezi postavami.

40%

Oficiální trailer:

embedded by Embedded Video

To už snad je lepší i tohle: D

embedded by Embedded Video

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.