Transformers 2: Pomsta poražených

S blížícím se zkouškovým obdobím na vysoké škole se vždycky snažím nějakým způsobem odreagovat. A nejen před ním, ale také během něho. Snažím se najít něco, čím relaxovat a nabrat trochu energie k dalšímu biflování a ověřování faktů z knih, skriptů, primáta atd. Jednou se zabývám zkoumáním tvorby internetových stránek, během toho si sem tam rád přečtu nějakou knížku a k tomu ještě také samozřejmě nesmí chybět dobrý film. Nebo třeba i šatný, důležité ale je, abych na něho měl zrovna náladu. A teď jsem měl náladu na Transformery. Všechny jsem je už viděl, ale rád si je připomenu. Bohužel jsem se opět přesvědčil o skutečnosti, že druzí transformeři jsou film, na který se brzy zapomene a splyne vám v trilogie.

                Stručně příběh: Sam se vydává studovat na univerzitu, s Megan Fox jej tak čeká vztah na dálku. Univerzitní život, jak brzy zjišťuje, není pro člověka zvyklého na železo lámající autoboty a deceptikony nic moc. Nuda střídá nudu. Pseudožvásty spolužáků by rád bral s nadhledem. Od záchrany světa se snaží distancovat. Když se mu ale před očima začnou objevovat podivné klikyháky, symboly tisíce let staré a nadržená samička-kolegyně si to s ním chce rozdat coby jedna s deceptikonských mrch, musí se vrátit do svého starého života a pátrat po tajemné matérii, která by dokázala zbytek světa zachránit.

                To, co bylo na prvním díle to nejlepší, tady nehraje sebemenší roli. Vtipu je tady málo a ani nadržený robot nic nezachrání. Bitek je tady dost, někomu připadají velkolepé, jinému méně. Osobně si myslím, že jednička předčí dvojku i v tomhle. Jasně, možná jsou akční scény přehlednější, ale ten zbytek. A co dialogy? Kde je nějaké to uvolnění? Obyčejné posezení nad problémem a jeho prodebatování? Nebo mluvení o něčem úplně jiném? Michael Bay prostě jede a jeden a nezajímá ho, že divák potřebuje trochu oddychu. Ne, děkuju, dvojku si zase delší dobu pouštět nebudu. Z celé prozatímní trilogie je zatím tím nejslabším kouskem a rozhodně se nehodlám vracet k něčemu, v čem režisér odmítá divákovo přání na trochu toho filosofičtějšího a logičtější argumentování a zamyšlení. Inu, logika v transformerech nikdy nebyla na vysoké úrovně. Co taky od podobně laděného filmu očekávat? Ale zatímco by u mě  jednačka získala v hodnocení nějakých těch 90%, dvojka se musí spokojit s hodnocením znatelně nižším.

60%

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.