Občas mívám chuť vypadnout. Sebrat si saky paky, zamknout byt, klíče strčit hluboko do kapsy a zmizet. Přestože mě tu určitá míra zodpovědnosti drží a říká mi, že si udělám dovolenou třeba v létě, i tak si ty klíče občas hluboko do kapsy zastrčím a do zapalování strkám klíčky od auta a vyjíždím směr „Plzeň“. Cesta dlouhá sto kilometrů vás neskutečně nabudí, dovolí vám zapomenout na těch pár trápení, která se v průběhu jednotlivých dní nakupí.

[singlepic id=70 w= h= float=center]

Alespoň na krátkou chvíli zapomenete na nedoplacené stavebko, na nepřejmenovanou smlouvu na paušál, na pracovní povinnosti, do konce zapomenete na to, kým jste ještě před chvílí byli. A pak zaparkujte v Plaze a vydáte se na průzkum okolí. Uvědomíte si, jak krásná Plzeň je, jak živé město navštěvujete. Živé a přesto plné klidu. Město, které na sebe hledí s odstupem, je vstřícné, plné všeprostupující vůně antikvariátních knih, u kterých strávíte nejednu hodinu. Je plna krásných slečen procházejících po vánočním jarmarku ve svých zimních kabátech. Kráčíte pomalu, protože si ty krátké chvíle chcete vychutnat naplno. Procházíte kolem stánku se svařákem, rodiče fotí své děti u rozsvíceného stromku a celý ten obraz se může zdát plný patosu, ale i patos může být příjemný, tak krásný, jak jen klišé může být.

[singlepic id=69 w= h= float=center]

Máte chuť se napít, koupit si novou hučku do zimního počasí, postát s kávou u stolku, prohlížet si nově zakoupenou knihu a hřát si ten pocit spokojenosti u srdci.

[singlepic id=68 w= h= float=center]

Ach ano, až já se tam zase vydám…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.