Zastav a nepřežiješ 2 (Crank 2)

Jestliže se mi u předchozího dílu třeskutě líbil závěr a tak jsem jej také vyzdvihoval, u dvojky se mi vůbec nelíbil začátek. Pokud jste už jedničku zhlédli, víte, že Jason Statham zemřel při pádu z několika stovek metrů. A není spoilerem, když vám hned teď řeknu, že to přežil! No jo, borec jeden, ten by možná dokázal konkurovat Chucku Norrisovi. Ale hned po dopadu jeho tělo unese parta týpků, kteří jej odvezou do nějakého čínského baráku, kde mu je vyoperováno srdce, a voperováno srdce na baterky (doslova!). Už teď si ťukáte na hlavu? Počkejte, ještě nekončíme. Přičemž pravé srdce získá jakýsi stoletý hlavoun, aby mohl dál žít na plný pecky a souložit na ulicích s prostitutkami. A za tím Statham utíká a hledá jej, přičemž si své baterkové srdce dobíjí způsobem neočekávaným, místo toho, aby v poklidu zemřel. Jednou si na bradavky připíchne autobaterku a dobije se. Podruhé pomůže tření, a tak se „opakuje“ scéna z jedničky a pro změnu se svou přítelkyní souloží na dostihové dráze; nebo sahá na dráty vysokého napětí a podobně.

Pokud jednička byla vtipná, ale hloupá, dvojka je legrační, ale dementní. A to ve všech směrech tohohle slova. Ale jestliže přistoupíte na hru režisérů, můžete si snímek i užít. Na rozdíl od Ninja Assassin si nikdy, ani na začátku, nehrál na to, že by měl být inteligentní a chytlavý. Dvojka „Zastav a nepřežiješ“ je opět pro lidi na drogách, nebo odkojených na videohrách, nebo nějakým způsobem infantilních. A to je dobře, protože tenhle film nejspíš právě takovýhle být měl. Dočkáme se neustálých honiček, stříleček, bitek. A bohužel také přemíry užívané fráze „fuck of“ a pod, za což strhávám pár procent, protože tahle slova nesnáším. Chápu, že film jej nejspíš potřeboval, ale „fuck“ je užívané až moc.

A přesto se leckdo může pobavit. Já se také pobavil. Nebo jinak: nenudil jsem se a vážně jsem čekal s čím ještě hloupějším a absurdnějším tvůrci přijdou – dadaismus získává nový rozměr!

Nečekejte přemíru inteligentních hlášek, připravte se na akci bez zastavení a s absurdním základem i povrchem, a takový jej je nutné, na rozdíl právě od Ninja Assassin, brát.

Dám stejně procent jako u jedniček, ale upřímně doufám, že pokračování už nikdo vymýšlet nebude, protože by se už vážně nedalo přežít a i když se předem připravím na vysokou míru demence, ještě větší absurdity by se přežít nedaly a staly by se z nich spíš ještě větší parodie na pozdější pokračování Scary Movie.

65%

Trailer:

embedded by Embedded Video

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.