Žhavé výstřely (Hot Shots!) – 75%

  V době, kdy se ještě parodie uměly natáčet, v té samé době, kdy se mnoho z nás narodilo, v začátcích devadesátých let, vznikly také Žhavé výstřely. Parodie na akčňáky, která by se směle vyrovnala klasickým akčním filmů. Žhavé výstřely v čele s Charlie Sheenem a dnes již zesnulým Lloyd Bridgesem dala totiž silný impuls ke vzniku dalších parodií, stala se jejich předlohou, příkladem, jímž se řídily. Jó, kdyby tomu tak jenom skutečně bylo. Pravdou je, že snad téměř žádná z dalších parodií nesahala Žhavým výstřelům ani po kotníky.

Vtipné hlášky, sexuální narážky, o dvacet let mladší a přitažlivější Valeria Golino a její „postelová scéna“ se Sheenem, který jako by v určitých momentech z oka vypadl Cruisovi. Ostatně právě Top Gun je hlavním námětem celého příběhu

Je tomu dvacet let, co tenhle film vznikl. Jde o dost dlouhou dobu z pohledu na film, ale jemu rozhodně ani v nejmenším neublížil. Uškodit mu mohl snad jen nápor nových za h…o stojících parodií, viz Děsnej doják, Děsnej biják atd, které se snad ani nevyplatí hodnotit. A tak doporučím raději zkouknout některou z těch starších klasik než svůj zájem směřovat na nové „hity“, které závan času stejně nemají šanci přečkat.

75%

trailer k filmu:

embedded by Embedded Video

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.