Nejspíš jsem měl příliš velká očekávání, možná jsem četl příliš mnoho nadšených recenzí, ale zkrátka a dobře nepovažuji „Zmizelou“ za naprosto dokonalý thriller. Affleck coby herec je mi sympatický, to rozhodně ano. Samotný děj „Zmizelé“ je zajímavý. A Rosamund Pike je krásná herečka. Celkově bychom tedy mohli říct, že máme všechny ingredience, které potřebujeme k tomu, aby vznikl skvělý snímek. Ten sice vznikl, ale přesto mi v něm stále cosi chybělo. Nedokázal si mě získat. Sledoval jsem celou jeho stopáž, čekal jsem, co se bude dít; snažil jsem se uhádnout, zda je Affleckova manželka živá, mrtvá, potvora či hodná, ale vlastně mi to v závěru bylo všechno celkem fuk. Neodcházel jsem se s rozlítanými myšlenkami, nepřehrával jsem si v duchu jednotlivé scény a necítil jsem ono příjemné mrazení v zádech, které by mě přesvědčovalo o téměř bezchybném snímku.

                Až se dostanu ke knize, pravděpodobně si ji přečtu, věřím, že je výborná a možná scény, které mi ve filmu scházely, v knize naleznu, kdo ví. A snad dám filmu ještě jednu šanci, určitě si ji zaslouží. Stále si totiž namlouvám, že jsem se na něho díval příliš pracovně unaven a neměl jsem tak sílu vnímat veškeré jemné nuance, které dělají dobrý film skvělým.

                Obecně totiž přeci jen platí, že Fincherovy filmy bývají zárukou kvality a v následujících letech se stávají kultovními snímky, nad kterými mohou učitelé filmové tvorby a kinematografie plesat a při seminářích se studenty sáhodlouze rozplétat různé teorie.

75%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.