Zohan: Krycí jméno kadeřník (You Don’t Mess with the Zohan) – 30%

Variace, parodie na filmy s tajnými agenty, jakými je například James Bond atd. Adam Sandler je špičkovým izraelským protiteroristickým agentem. Předstírá vlastní smrt, už nechce zabíjet, místo toho se hodlá stát kadeřníkem. V New Yorku se ale samozřejmě neskryje a bude muset čelit své minulosti.

Když příběh o Zohanovi napíšu takhle, vypadá celkem normálně. Opak je pravdou. Scénář, který mimojiných psal také Sandler, je postavený na hlavu. Zohan je nadržený kadeřník, který v salonu „vojížjdí“ všechny ženy bez rozdílu věku. Na starých i mladých si před zraky lidí v čekárně otírá svého ptáka a lidé se u toho mají tlemit smíchy. Nevím, někteří asi ano. Pokud přistoupíte na skutečnost, že Zohan je blbost, u které si možná po práci odpočinete, ovšem nesmíte vůbec nic očekávat, musí vám být naprosto všechno jedno a musíte vypnout i ty nejzákladnější pudy, možná se vám bude líbit, ale opravdu jen možná.

Sandlera jako herce romantický komedií mám rád. Ještě raději ho mám v jemu nezvyklých dramatech, jako je „Volání o pomoc“. V Zohanovi ho ale rád nemám. Možná jednou nebo dvakrát jsem se jen uculil. Že bych se za břicho popadal, nehrozilo vůbec. Spíš jsem si říkal, proč se vlastně na takovou blbost dívám, ale když už jsem si jí pustil, chtěl jsem vědět, nezlepší-li se to nakonec. Zlepšil se pouze můj úsudek o filmu v případě vztahu Zohana a jeho vedoucí, tam byl Sandler a ne nějaký pošuk, který zabíjí a chce dělat účesy. Který nemá žádné zábrany, žádné vychování, žádné meze, žádné vystupování.

A tak je tahle recenze krátká, protože na špatné filmy se recenze píše špatně. Kritizovat bychom mohli dlouho.

Za co jsou tedy ta procenta? Za Sandlera v trochu jiném žánru (byť by se měl vrátit k tomu, co mu jde nejlépe); za typického Sandlera v zamilovaných pletkách (i tam jsem ho ale viděl v lepším hereckém výkonu) a.. a to je asi tak všechno.

Procenta dolů za komedii, která není vtipná; za romantiku, kde nejsou emoce; za bezpáteřní charaktery; za nechutně nadrženého Sandlera.

30%

Trochu jiná filmová upoutávka ze Zohana:

embedded by Embedded Video

A nemá cenu to stahovat, film je na youtube:

embedded by Embedded Video

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.